Na ochozu hradu je do konce února k vidění výstava KORONA. Pandemie v karikaturách. V krizi pomáhá jen společný smích! Centrum Bavaria Bohemia společně s Muzeem Chodska v Domažlicích představuje karikatury z České republiky a německy mluvících zemí na téma „Korona“.
Interaktivní výstava MALÝ PRINC fotografky a ilustrátorky Elišky Podzimkové otevírá kouzelný svět, který působí nejen na oči, ale i další vaše smysly. Fotografie kombinované s ilustracemi můžete navíc ve vašem telefonu i rozpohybovat… Odstřihněte se od každodennosti a alespoň na chvíli se vraťte do dětství. K prodeji je i stejnojmenná kniha, vydaná nakladatelstvím Albatros. Výstava je prodloužena do 13. února 2022.
Třetí výstava představuje Obrazy a loutky Pavla Kuneše. Pavel Kuneš (1937) je český římskokatolický kněz působící na faře v Klecanech, novinář a publicista, s rodinnými kořeny na Chodsku. Již jako malý chlapec měl Pavel Kuneš také rád loutky, loutkové divadlo ho pak provázelo i během kněžství, donedávna je hrál pro děti svých farníků na faře v Klecanech. Studoval Střední výtvarnou školu na Hollarově náměstí, kde získal dobré školení pro svou celoživotní výtvarnou zálibu, jak dosvědčuje tato výstava.
V pátek 11. února od 18 hodin se koná tradiční poetické divadlo, tentokrát na téma Podvečer s panem Poláčkem. Následující pátek, 18. února od 20 hodin srdečně zveme do Loutkového sálu MKS na film Quentina Tarantina Osm hrozných (USA, 2015) z cyklu „Hledání hodnot“. Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Nad horský průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města nedostanou. Kdo kdy jel z Lesního Mnichova do Klenčí, ví, oč tu běží.
V úterý 1. března se uskuteční vernisáž výstavy reportážních fotografií z Ukrajiny Vojtěcha Dárvíka Mácy.